GTS 70th ANNIVERSARY na 70-lecie urodzin marki Vespa

Siedemdziesiąt lat po premierze Vespy, Piaggio wprowadza specjalny model GTS 70th ANNIVERSARY, który nawiązuje do pierwszego skutera z Pontedera. Przypomnijmy, że Vespa narodziła się w kwietniu 1946 roku.

vespa-settantesimo-primavera-2
GTS 70th ANNIVERSARY. Foto: Vespa

GTS 70th ANNIVERSARY to tak naprawdę rocznicowa wersja modeli Vespa Primavera 50, GTS i PX, która będzie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych, niebieskim Azzurro 70th (na zdjęciach) i srebrno-szarym Grigio 70th.

Limitowana seria wyposażona jest również w eleganckie siedzisko w kolorze ciemnym brązowym, wykończone kontrastującymi przeszyciami w kolorze beżowym oraz logo Vespa 70th, umiejscowionym w części pasażera.

Każdy z limitowanych modeli posiada w standardzie chromowany i składany tylny bagażnbik. Również felgi zyskały wyjątkowy i niepowtarzalny w żadnym innym modelu kolor.

vespa-settantesimo-gts-2
GTS 70th ANNIVERSARY. Foto: Vespa

Limitowany model GTS występuje w dwóch wersjach silnikowych – 125 cm3 i 300 cm3. Oba modele w standardzie wyposażone są w system ABS.

Swego czasu Vespa miała zniknąć, bo specjalistom z Piaggio wydawało się, że nazwa i motocykl są stare i niepasujące do współczesnych czasów, wymagań i oczekiwań klientów.

Na szczęście pomysł z uśmierceniem Vespy zarzucono a moda na jednoślady retro dała starej koncepcji nowe życie. Teraz Vespa jest częścią żywej historii Piaggio i atutem włoskiej firmy, który trzeba utrzymywać i chronić. W Polsce rocznicowy model kosztuje niemało, bo aż 23 900 zł.

vespa-settantesimo-gts-1
GTS 70th ANNIVERSARY. Foto: Vespa

Źródło: cycleworld.com

%d bloggers like this: