100 tysięcy kilometrów w 100 dni? Trwa niezwykła wyprawa Ursa „Grizzly” Pedraity

Szwajcarski motocyklista Urs „Grizzly” Pedraita przejechał w ciągu 25 dni 16 932 mile (27 260 kilometry). Wciąż jest w podróży, ponieważ chce ustanowić nowy rekord przemierzając sześć kontynentów w czasie krótszym niż 100 dni. “Grizzly” jedzie na przerobionym egzemplarzu Victory Cross Country Tour.

grizzly-pedraita_02
Victory Cross Country Tour. Foto: www.motoblog.it

Pedraita wyruszył z toru wyścigowego Daytona International Speedway 11 marca, otoczony przez setki właścicieli motocykli Victory, którzy dołączyli do niego i po honorowej rundzie wokół toru odprowadzili motocyklistę  na pierwszy etap jego podróży.

Z Daytona Beach na Florydzie „Grizzly” przejechał 3 961 mil w sześć dni i 14 godzin kończąc pierwszy etap podróży w stolicy Panamy. Potem kontynuował podróż na południe przejeżdżając 6 269 mil, co zajęło mu dziewięć dni i 23 godziny.

grizzly-pedraita-giro-del-mondo-02
“Grizzly” i jego Victory Cross Country Tour. Foto: www.motoblog.it

Po tym czasie dotarł do Ushaua w Argentynie na krańcu Ameryki Południowej. Stamtąd wrócił 2 088 mil do Santiago w Chile, załadował motocykl do samolotu i przeniósł się do Australii. Na Antypodach spędził sześć dni i 5 godzin oraz 4 604 mile – przemierzając cały kontynent z Sydney do Perth.

Kolejny etap rozpoczął się od Republiki Południowej Afryki i morderczej jazdy z Kapsztadu do Kairu (6 503 mile), następnie będzie wiódł przez Tunis w Tunezji i prom, który przewiezie podróżnika przez Morze Śródziemne.

grizzly-pedraita-giro-del-mondo-1
Mapa trasy. Foto: www.motoblog.it

Z Afryki Pedraita przeniesie się do północnej Europy, następnie na wschód i do Azji. Końcowy etap to Singapur i lot samolotem do Anchorage na Alasce, a stamtąd ponownie do Ameryki Północnej i ostatecznie Daytona Beach na Florydzie.

Całkowity dystans zaplanowany przez podróżnika to ok. 62 000 mil (99 820 km), który zamierza pokonać w zaledwie 100 dni. Dotychczasowy rekord wynosi 120 dni. Motocykl Victory Cross Country Tour został dostosowany do wymogów trudniej podróży przez Motostyling Zurich.

grizzly-pedraita-giro-del-mondo-03
Victory Cross Country Tour. Foto: www.motoblog.it

Źródło: motoblog.it

%d bloggers like this: