Ruchoma rzeźba czy niesamowity mechanizm?

Na naszych łamach prezentujemy nie tylko tematykę stricte motocyklową, ale również niesamowite osiągnięcia inżynieryjne lub związane z technologią. Tym razem zamieszczamy coś bliskiego tym tematom i zarazem dalekiego.

„Colibri” to niesamowity popis wyobraźni, zmysłu technicznego i talentu. Efekt jest po prostu niezwykły. Zobaczcie sami.

Colibri: an organic motion sculpture. Źródło: You Tube, dhugger

Artysta Derek Hugger stworzył kinetyczną, ruchomą rzeźbę kolibra w locie. Mechanizm, a zarazem dzieło sztuki, składa się z ponad 400 części i całkiem udanie imituje moment zawiśnięcia kolibra nad kielichem kwiatu pełnego słodkiego nektaru.

Ptak nie tylko bardzo precyzyjnie i w zgodzie z fizyką ruchu prawdziwego zwierzęcia porusza skrzydłami, ale również przemieszcza się w osi pionowej i rozkłada lotki ogona – dokładnie jak w rzeczywistości. Projekt „Colibri” zajął Huggerowi ponad 700 godzin pracy.

coli_3
Colibri. Foto: www.derekhugger.com

Jeśli ktoś ma umiejętności i talent Adama Słodowego, może wykonać Kolibra samodzielnie. Szczegółową instrukcję można zakupić poprzez stronę Dereka Huggera. Kompletne plany kosztują 99 dolarów, zaś tutaj można podejrzeć ich część.

%d bloggers like this: