MotoRepellent to nakładka na wydech motocykla. Nie zgadniesz do czego służy

W Azji motocykle i skutery są bardziej popularne niż samochody, co wynika z niższej ceny jednośladów, ich wszędobylskości, niewielkich kosztów utrzymania i eksploatacji. Skoro po ulicach codziennie poruszają się tysiące i setki tysięcy silnikowych jednośladów, to dlaczego nie zaprząc ich do słusznej walki?

moto_repellent
Moto Repellent. Foto: creativity-online.com

Malaria przenoszona jest przez samice komarów z rodzaju Anapheles, których istnieje około 80 różnych gatunków. Co roku na zimnicę (inna nazwa malarii) zapada na świecie 220 mln osób, a umiera 1-3 miliony! Niestety są to głównie dzieci poniżej 5 roku życia.

Wynalazek opracowany w Tajlandii przez BBDO Bangkok i wspierany przez charytatywną organizacje non-profit Duang Prateep Foundation to lekki filtr, magnetyczna nakładka na końcówkę wydechu silnikowego jednośladu.

Źródło: Vimeo, Fawn

W środku urządzenia o nazwie MotoRepellent znajduje się nietoksyczny olej, który odstrasza komary. Ciepło spalin aktywuje specjalny składnik rozpylany w powietrzu za pośrednictwem ciśnienia spalin. Komary zostają odepchnięte na odległość około trzech metrów.

W Polsce komary też bywają bardzo uciążliwie, ale jednak nie przenoszą tak ciężkich chorób jak malaria. Czy wynalazek z BBDO Bangkok rzeczywiście okaże się skutecznym narzędziem do walki z moskitami?

Teraz chyba najwięcej zależy od właścicieli jednośladów, których trzeba przekonać do założenia MotoRepellent na końcówki wydechów.

%d bloggers like this: