“Motobiografia” najbardziej szalonego angielskiego motocyklisty. Wkrótce w księgarniach

Guy Martin jest postacią szalenie barwną i ekscentryczną. Zawodowy motocyklista z Lincolnshire w Anglii startował w morderczych wyścigach Isle of Man TT podczas dwunastu sezonów i mimo że akurat na wyspie Man nigdy nie wygrał, aż piętnastokrotnie stawał na podium. Należy do niego również drugi, najlepszy czas okrążenia trasy TT Course.

Ostatnio Martin zasłynął ustanowieniem rekordu prędkości w… beczce śmierci. Zresztą największej tego typu konstrukcji, jaka kiedykolwiek powstała na świecie. W swojej biografii wydanej w 2015 roku, Martin przyznał że zdiagnozowano u niego zespół Aspergera, czyli zaburzenie przejawiające się poprzez szczególnie pochłaniające, obsesyjne zainteresowania.

martin_02
Foto: www.guymartinracing.co.uk, www.wsqn.pl

Angielski wyczynowiec brał udział w wielu wyścigach TT, Ulster Grand Prix i równie słynnym North West 200. O jego pełnej wybojów karierze, życiu osobistym, zwycięstwach i porażkach będzie można przeczytać w książce pt. „Motobiografia”. Publikacja wydawnictwa SQN trafi do księgarni w całym kraju 18 maja.

Z książki gwiazdy wyścigów motocyklowych, ale również mechanika ciężarówek i prezentera telewizyjnego, dowiemy się ciekawych szczegółów o dzieciństwie i młodości Guya, poszukiwaniu nowych wyzwań i spoglądaniu śmierci w oczy. Sportowiec wyjaśnia, dlaczego kocha ścigać się na motocyklach, wspomina swoje największe szaleństwa, a także zdradza, co czuł, gdy na wyspie Man zaliczał uślizg przy prędkości ponad 270 km/h….

%d bloggers like this: