Jak właściwie umyć swój motocykl?

Metod i sposobów jest mniej więcej tyle, co motocyklistów. Który jest właściwy? Na poniższym filmie sporo się dzieje, ale dziewczyny popełniają kilka błędów i mają nieodpowiednie… obuwie. Ale skupmy się na konkretach.

Po pierwsze gruntowane płukanie maszyny na początku ma sens. Umożliwia zmycie wszelkich luźnych cząstek brudu i zapobiega ich wymieszaniu z szamponem, z czego powstaje ziarnista pasta szlifierska.

jak_umyc_01
Babes bike wash. Foto: You Tube, Mohamed Faizallah

Ponadto płyn „nawodni” wszelkie zapieczone grudy i smugi brudu uławiając szamponowi wykonanie swojej pracy. Nie należy używać gąbki, bo wychwytuje cząstki brudu i będzie rysować delikatne powierzchnie, szczególnie polakierowane.

Należy zaopatrzyć się w mikrofibrę lub miękką szczotkę, które są bezpieczniejsze dla delikatnych powłok motocykla. Dodajmy, że trzeba pilnować, aby nie dotykać nimi podłoża.

Nie należy myć gorących motocykli, warto także unikać czyszczenia maszyny w pełnym słońcu. Niektórzy motocykliści odpalają motocykl po myciu, żeby lepiej wysechł. To błąd. Motocykle są tak zaprojektowane, aby były wodoodporne, ale nie do tego, by trafiały do kąpieli parowej!

Babes bike wash. Źródło: You Tube, Mohamed Faizallah

Para wytworzona na gorących powierzchniach może dostać się do obudowy podzespołów elektrycznych i elektronicznych i najczęściej skrapla wewnątrz – to tylko kwestia czasu, kiedy pojawią się z tego powodu problemy.

I jeszcze jedno. Nie należy pozostawiać środka myjącego w wiadrze z wodą, bo woda odparowuje, a chemikalia zostają i zwiększają swoje stężenie.

Kiedy wiadomo, że motocykl jest umyty? Jeśli przejedziesz palcem po lakierze i usłyszysz pisk, to znaczy, że jest dobrze. Jeśli palec zostawia smugę, zadanie nie zostało jeszcze wykonane.

%d bloggers like this: