Peugeot Speedfight w nowej wersji Total Sport

Peugeot wypuścił nową edycję popularnego modelu Speedfight 4, którą nazwano – Total Sport. Nowe wydanie zbiega się w czasie z dwudziestoleciem produkcji i oznacza również dwie dekady udanej współpracy Peugeota z firmą Total.

Peugeot Speedfight Total Sport
Peugeot Speedfight Total Sport. Foto: visordown.com

Skutery o pojemności 50 cm3 ostatnio tracą swoją pozycję, ale trzeba pamiętać, że na początek motocyklowej przygody młodego wielbiciela jednośladów 50 cm3 to aż nadto.

Chłodzony cieczą dwusuwowy silnik nowego wydania Speedfightera 4 dostarczy użytkownikowi 5 proc. więcej mocy i 15 proc. dodatkowego momentu obrotowego. Zbiornik paliwa został przeniesiony pod stopy kierowcy, dzięki czemu maszyna jest stabilniejsza i łatwiejsza w prowadzeniu.

Peugeot Speedfight Total Sport_01
Peugeot Speedfight Total Sport. Foto: visordown.com

Peugeot zwrócił szczególną uwagę na stylistykę skutera opracowując nowy schemat kolorów, zmieniając lusterka, reflektory i wydech, dzięki czemu maszyna ma bardziej sportowy charakter. Pomysł modyfikacji wziął się podobno z koncepcyjnego samochodu Exalt.

Bezpieczeństwa użytkownika strzegą dwa nowe hamulce z tarczami 215 mm od Shuricane (z tyłu 190 mm), zaś przednie zawieszenie bazuje obecnie na odwróconym widelcu o większym skoku.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: