Ducati Panigale pada łupem złodziei, którzy… dobrze się bawią

Bezczelna kradzież motocykla na oczach postronnych obserwatorów to niestety co raz częstszy przypadek. Poniższe nagranie jest podwójne przygnębiające. Po pierwsze widać na nim przechodniów, po drugie cała akcja w willowej dzielnicy trwa dość długo, a przestępcy używają swobodnie szlifierki kątowej.

2015-Ducati-Superbike_01
Ducati Panigale. Foto: Ducati

Jeden ze złodziej nagrywa całą akcję. Kolejny ubezpiecza „mechanika” zasłaniając go swoją Yamahą T-maxem. W tym czasie trzeci przestępca tnie blokadę na tarczy hamulcowej za pomocą bezprzewodowej szlifierki. Alarm motocykla wyje w najlepsze, iskry lecą w górę na kilka metrów, złodzieje pokrzykują do siebie wesoło. Właściwie… sielanka.

Ostatecznie Ducati Panigale pada łupem złodziej, którzy wspólnie przełamują jeszcze blokadę kierownicy. Co ciekawe, przestępcy nie uruchamiają silnika ukradzionego motocykla. Jeden z nich dosiada Panigale i odpycha się nogami, drugi trochę mu pomaga i tak wspólnym wysiłkiem odjeżdżają w ciemną noc.

Źródło: FB, Usama Patel

Ducati Panigale to superbike z silnikiem o pojemności 1285 cm3 oraz mocy 205 koni mechanicznych. Do tego dodajmy moment na poziomie 145 NM i niewielką wagę, czyli 166 kilogramów. Te parametry czynią z 1299 Panigale topowego ścigacza. Motocykl występuje w trzech wersjach. Najtańsza, czyli 1299 Panigale, kosztuje obecnie 98 900 zł.

%d bloggers like this: