Niezwykle rzadkie motocykle marki Brough Superior trafiły pod młotek. Za ile zostały sprzedane?

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o niezwykle rzadkich motocyklach angielskiej marki Brough Superior. Należało one do pewnego szacownego Anglika, członka stowarzyszenia motocyklowego Brough Superior Club, który dość niespodziewanie odszedł do lepszego ze światów.

brough_superior_14
Brough Superior BS4 o pojemności 750 cm3, z podwójnym kołem. Foto: Bonhams

W stodole Franka Vague odkryto całą kolekcję legendarnych motocykli, niestety w dość kiepskim stanie. Właściciel nabył jednoślady jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Nie jest jasne, dlaczego pozostawił je zapomniane i zniszczone w kącie stodoły.

Mimo złego stanu maszyn, specjaliści szacowali, że motocykle warte są astronomiczną sumę 340 000 funtów. Kolekcja składała się z ośmiu maszyn w różnym stanie rozkładu.Brough Superior były produkowane bardzo krótko, od 1921 do 1940 roku, i należą do elitarnej grupy najcenniejszych motocykli zabytkowych na świecie.

brough_superior_13a
Brough Superior BS4 o pojemności 750 cm3, z podwójnym kołem. Foto: Bonhams

Ostatecznie motocykle Franka Vague trafiły pod młotek i osiągnęły znacznie wyższe ceny niż zakładano. Najwięcej emocji wywoła egzemplarz Brough Superior 750 BS4 rocznik 1938, z podwójnym kołem, który sprzedano za… 331 900 funtów! To niemal dwa miliony złotych.

Łącznie z kwotami uzyskanymi ze sprzedaży pozostałych maszyn, suma wyniosła 752 625 funtów, czyli grubo ponad cztery miliony złotych (4 214 700 zł).

Źródło: auto.ndtv

%d bloggers like this: