Jesteś prawdziwym podróżnikiem? Zatem Ducati szuka właśnie ciebie!

W tym roku przypada 90-lecie Ducati. To oczywiście również wydarzenie, które firma z Borgo Penigale będzie bez końca eksploatować marketingowo. Nie mówimy, że to źle, bo dobrymi rzeczami należy się chwalić. Niedawno prezentowaliśmy choćby rocznicowy film Ducati.

Najnowsze wieści dotyczą długiej, bo liczącej ponad 30 000 kilometrów, podróży na motocyklach Multistrada 1200 Enduro w ramach święta Ducati. Włoska firma rozpoczęła działalność dokładnie 4 lipca 1926 roku i równo 90 lat po tym wydarzeniu, 4 lipca 2016 roku, rozpocznie się motocyklowa wyprawa dla uczczenia tego faktu.

MTSE-Globetrotter_01_Wide_02
Foto: www.ducati.com

Co prawda Ducati wcale nie rozpoczęło produkcji motocykli w 1926 roku, ale to nikomu przecież nie przeszkadza. Podróż zaplanowana przez włoską markę wystartuje oczywiście spod siedziby Ducati w Borgo Panigale.

Organizatorzy zaplanowali siedem etapów i siedmiu kierowców. Co ciekawe Włosi wciąż szukają chętnych na przygodę śmiałków. Spośród nadesłanych aplikacji wyłonionych zostanie 14 finalistów, którzy staną naprzeciw Beppe Gualini, zawodnika rajdu Paryż-Dakar. Gualini wybierze ostatecznie siedmiu wspaniałych. Czujesz, że mógłbyś spróbować? Aplikować można tutaj.

MTSE-Globetrotter_01_Wide_03
Foto: www.ducati.com

Trasa wyprawy wiedzie przez Europę, Rosję, Mongolię, Chiny, Japonię, Stany Zjednoczone i na powrót Europę. Motocykliści wrócą do Borgo Panigale 16 grudnia 2016 roku. Łatwo policzyć, że przygoda będzie trwała pół roku.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: