Hugo Scagnetti przejedzie na motocykla przez pół świata. Dla innych

Hugo Scagnetti już wkrótce rozpocznie motocyklową podróż przez pół świata. Przejedzie 37 000 kilometrów w 80 dni. Wyprawa nie służy jednak osobistej chwale, lecz ma szlachetny cel.

yamaha-super-tenere_01
Hugo Scagnetti. Foto: Yamaha

Scagnetti walczył z poważnym schorzeniem nóg spowodowanym przez martwicę naczyniową i obiecał sobie, że jeśli kiedykolwiek będzie ponownie chodził bez kul, wybierze się w długą podróż. Wyprawa umożliwi Włochowi zebranie funduszy na wsparcie prac ośrodków badawczych, które skupiają się na dziedzinie regeneracji tkanek z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Scagnetti wygrał z chorobą i postanowił dotrzymać słowa. Przez ostatnie 13 miesięcy musiał pokonać wiele przeszkód, ale teraz jest gotowy podjąć niesamowitą przygodę przy wsparciu Yamaha Motors, zespołu Movistar Yamaha MotoGP i Telefonica. Podróż rozpocznie się 27 maja w stolicy Hiszpanii.

yamaha-super-tenere_02
Hugo Scagnetti. Foto: Yamaha

Z Madrytu Hugo Scagnetti uda się do Francji, Włoch, Grecji, Turcji, Gruzji, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Kazachstanu i Kirgistanu. To jeszcze nie koniec, bo po tej przygodzie motocyklista przeleci samolotem do Stanów Zjednoczonych i wyruszy z San Francisco na północ. Odwiedzi Seattle i przejedzie cały kraj aż do Miami na Florydzie. Kolejne przystanki to Wielka Brytania i na powrót Hiszpania.

Dzięki wsparciu operatora telekomunikacyjnego Telefonica, który wespół z Yamahą wyposażył motocykl XT 1200Z Super Tenere, Scagnetti będzie mógł nakręcić film dokumentalny ze swojej podróży.

Dodatkowy zestaw czujników, GPS i kamer umożliwią podglądanie aktualnego etapu podróży Włocha poprzez stronę operatora. Wszystkie darowizny i przekazy pieniężne zostaną przeznaczone na potrzeby Szpitala Puerta de Hierro Hospital w Madrycie.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: