Co ma wspólnego Yamaha i zegarki TW Steel?

Yamaha XV950 przerobiona przez TW Steel Watches i ekipę Numbnut Motorcycles pojawiła się w autorskiej wersji podczas Bike Shed Paris 2016. Poniższy film prezentuje budowę tego nietypowego egzemplarza.

yamaha_build_0003
Foto: www.twsteel.com

Motocykl został pozbawiony niemal wszystkich standardowych części. Boczne pokrywy silnika, wloty powietrza, siedzenie, zbiornik paliwa zostały zbudowane pod kątem szybkości i upływającego czasu, którego duchowym odpowiednikiem jest marka TW Steel.

Nawiązanie to czasu jest bardzo na miejscu, bowiem maszyna miała być również wizytówką holenderskiego producenta zegarków. Z karbonowymi kołami Son of Time prezentuje się jakby czasu w ogóle się nie obawiał.

Źródło: Vimeo, TW Steel

Czasomierze TW Steel to w większości masywne, ciężkie busole, których można prawdopodobnie z powodzeniem używać zamiast młotka. TW Steel reklamuje jest starym hasłem: „Rozmiar ma znaczenie”.

Holenderskie zegarki mają duże koperty o średnicy nierzadko powyżej 50 mm i bardzo szerokie osłony koronki. Jeden z takich “gigantów” został wmontowany w kierownicę customowej Yamahy XV950.

yamaha_build_002
Foto: www.twsteel.com

Pomijając marketingową nowomowę, która służy do tego, aby wypromować holenderską markę, trzeba przyznać, że motocykl wygląda pięknie. Zdjęlibyśmy z niego tylko ten… zegarek wkomponowany w górną półkę.

Dodajmy jeszcze, że impreza Bike Shed Paris 2016 odbyła się w stolicy Francji w dniach 16 – 17 kwietnia.

Źródło: twsteel

%d bloggers like this: