Już w lipcu nowa Yamaha Tracer 700!

Yamaha nie przestaje zaskakiwać. Po ostatnich premierach MT-10 i XSR 900 oraz zapowiedzi produkcji trójkołowca MWT-09, japoński producent obwieścił nadejście Tracera 700.

yamaha_tracer
Foto: Yamaha

To jednostka na bazie MT-07, czyli solidne 75 KM i 68 Nm momentu obrotowego (przy 6500 obr./min). Według zapewnień producenta, maszyna ma być „sportowa, emocjonująca i dostarczy intuicyjnych wrażeń z jazdy”. Czyli szósty zmysł i totalny kosmos. Okej, a jeśli zejdziemy na ziemię?

Tracer 700 ma posłużyć głównie zwolennikom turystyki motocyklowej, ale zapewne będzie dobrze radził sobie również w mieści, do czego predestynuje go pojemność.

yamaha_tracer_02
Foto: Yamaha

W standardzie producent zapewni ABS, podwójny reflektor, regulowaną szybę i osłony na dłonie. W stosunku do swojego wzorca, Tracer zyska dłuższy wahacz oraz ulepszone zawieszenie, którego skok wyniesie 130 mm (z przodu i z tyłu). Rozstaw osi to 1340 mm.

Podwójne przednie tarcze 282 z czterotłoczkowymi zaciskami i tylna tarcza 245 mają zagwarantować mocne hamowanie. Na mokro Tracer 700 waży 196 kilogramów.

Dłuższą podróż uprzyjemni pojemny bak, w którym zmieści się 17 litrów paliwa. Producent zapewni również całą masę akcesoriów poczynając od grzanych manetek i dodatkowych kufrów, aż po bogatsze oświetlenie.

yamaha_tracer_03
Foto: Yamaha

Premiera maszyny spodziewana jest już w lipcu bieżącego rok w trzech kolorach – Radical Red, Tech Black i Yamaha Blue. Na razie nie znamy jeszcze ceny Tracera 700.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: