Ducati chwali się swoimi osiągnięciami w rocznicowym filmie

Dziewięćdziesiąt lat historii Ducati przypada właśnie teraz. To wspaniała okazja, aby przypomnieć wszystkim drogę do sukcesu, która rozpoczęła się w 1926 roku za sprawą Bruno Cavalieri Ducati, Adriano Ducati i Marcello Ducati.

Ostatnio Ducati ma się czym chwalić i idzie praktycznie od sukcesu do sukcesu. Przypomnijmy choćby prestiżową nagrodę „Red Dot 2016 Best of the Best”, którą przyznano nowemu cruiserowi Włochów, czyli słynnemu już XDiavel S.

ducati_diavel_04a
XDiavel S. Foto: Ducati

Warto nadmienić, że pod skrzydłami Audi włoska marka doskonale się sprzedaje, co potwierdzają wyniki z 2015 roku i prawie 55 tysięcy sprzedanych motocykli (wzrost o 21,5 % w stosunku do 2014 roku).

Z okazji 90-lecia firmy, Ducati zaprezentowało nowy film promocyjny. Nawiązuje w nim oczywiście do sportowych osiągnięć. Maszyny z Bolonii dominowały w ostatnich dwóch dekadach w Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM).

Ducati 1926-2016 ’90 Years of Passion & Performance. Źródło: You Tube, MotorcyclesDreams

Od początku cyklu tych wyścigów zainaugurowanych w 1988 roku, kierowcy dosiadający włoskich maszyn aż 14-krotnie zdobywaili mistrzostwo globu. Do tego doszło 18 tytułów mistrzowskich w kategorii producentów.

Ducati znane jest również z MotoGP. W 2007 roku australijski zawodnik Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata, zaś firma uświetniła ten fakt budową 1500 sztuk motocykla Ducati Desmosedici RR.

Rocznicowa impreza najsłynniejszej włoskiej marki odbędzie się podczas World Ducati Week 2016. Zaplanowana jest w lipcu.

%d bloggers like this: