KTM będzie produkować motocykle na Filipinach

Filipiny zajmują 12. miejsce pośród najbardziej zaludnionych państw świata. Niskie koszty, silny rynek, dużo rąk do pracy oraz zachęty podatkowe ze strony filipińskiego rządu, to niektóre z przesłanek, które wpłynęły na decyzję KTM o rozpoczęciu produkcji motocykli na Filipinach.

KTM będzie w tym celu współpracować z Ayala Corporation, potężnym holdingiem, który od listopada zeszłego roku jest największą korporacją w kraju pod względem aktywów. Ayala ma również szerokie kontakty i biznesy związane z motoryzacją i gigantami tej branży choćby Volkswagenem, Hondą czy Mitsubishi.

ktm-125-duke_01
KTM Duke 125. Foto KTM

To Ayala przejmie główny ciężar produkcji oraz dystrybucji maszyn w Azji. Już teraz KTM jest obecny na tamtejszych rynkach na sprawą maszyn małej pojemności, np. słynnego nakeda KTM Duke 125. Nowa oferta ma być poszerzona i wzbogacona o liczne modele na rynek wschodni.

KTM posiada 39 spółek zależnych, m.in. w Austrii, Stanach Zjednoczonych, Japonii, RPA, Meksyku i wielu innych krajach Europy oraz Azji. Nowa firma będzie działać wespół z Ayala Automotive, zaś produkcją zajmie się Micto-Integrated Electronics Inc. – firma będąca częścią grupy Ayala.

Przypomnijmy, że w 2015 roku sprzedaż KTM wzrosła o 14 procent w porównaniu do poprzedniego roku. Wynik za rok 2015 to dokładnie 180 801 motocykli liczonych łącznie, czyli KTM i Husqvarny. Jednocześnie całkowita kwota sprzedaży przekroczyła miliard euro (1.02 mld), co miało miejsce pierwszy raz w przypadku austriackiej marki. Kwota przychodu wyniosła 95 mln euro, co oznacza wzrost o 26 %.

%d bloggers like this: