Czy można coś zmienić w kwestii agresji na drodze? Warszawscy urzędnicy proszą o pomoc

Okazuje się, że nawet urzędnicy mogą zainicjować jakąś sensowną akcję, jeśli im się trochę zachce. Chodzi o pomysł warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, który wespół z Centrum Komunikacji Społecznej uruchomił stronę w celu rozwiązania problemów z brakiem szacunku na drogach.

Co ciekawe, nie chodzi o skargi i utyskiwania na jakość dróg lub współużytkowników ruchu drogowego, lecz realne propozycji i pomysły dotyczące warszawskiego poradnika savoir-vivre.

warszawa_01
Warszawa. Foto: Wikipedia, Radek Kołakowski

Twórcy inicjatywy piszą tak: „Podziel się pomysłem, opowiedz jak powinny wyglądać prawidłowe zachowania na drodze i zostań twórcą warszawskiego poradnika savoir-vivre. To Ty możesz stać się przykładem życzliwości w stolicy! Na autorów najciekawszych pomysłów czekają torby z limitowanej serii Życzliwość na drodze.”

To jedna z nielicznych okazji, aby nie tylko oddać swój anonimowy głos, ale rzeczywiście zaproponować własne rozwiązania, którym na pewno ktoś się przyjrzy, oceni i być może wprowadzi w życie. Oczywiście nie wiadomo czy poza akcją medialną i ewentualnym warszawskim poradnikiem savoir-vivre, cokolwiek na ulicach się zmieni, ale ważne jest to, że ktoś dostrzegł problem i próbuje to zmienić.

Za to należy się warszawskim urzędnikom pochwała. Czekamy również na inicjatywę władz innych miast. I jeszcze specjalnie dla Warszawiaków, link do akcji.

%d bloggers like this: