Romet idzie za ciosem i udziela trzyletniej gwarancji na silnik

Wydawałoby się, że trzyletnia gwarancja na silnik to dość ryzykowne posunięcie, ale Romet wprowadził taką ofertę dla maszyn 125 cm3. Poza standardową dwuletnią gwarancją, można zyskać jeszcze rok, na dodatek bez limitu kilometrów.

Warunki są dwa. Po pierwsze trzeba strzec jak oka w głowie paragonu lub faktury potwierdzającej zakup maszyny, po drugie serwis maszyny musi odbywać się w autoryzowanym serwisie Romet Motors.

romet_gwarancja_01a
Foto: Romet

To na pewno dobry krok Rometa, który i tak jest już na pozycji lidera w Polsce, jeśli chodzi sprzedaż motocykli 125 cm3. Przypomnijmy że w pierwszym kwartale bieżącego roku, maszyny Romera zarejestrowały już 664 osoby. Drugi na liście Junak, czyli firma Almot, osiągnęła znacznie gorszy wynik, tj. 499 maszyn.

Jednocześnie decyzja Rometa dotycząca wydłużenia okresu gwarancji, a więc również szansa na zwiększenie zainteresowania odbiorców produktami marki, może wynikać ze słabszych wyników sprzedaży w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, kiedy to nabywców znalazło aż 1034 jednośladów firmy. To spadek o ponad 35 % w porównaniu do pierwszego kwartału bieżącego roku.

Promocja dotycząca gwarancji silnika na trzy lata będzie obowiązywać do końca 2016 roku. Rozszerzona gwarancja dotyczy jednośladów powyżej 51 cm3, a więc obejmie również skutery. Z promocji wyłączone zostały pojazdy użytkowane w ramach działalności gospodarczej. Wniosek można złożyć pod tym adresem.

%d bloggers like this: