„Droga wolna” to 10 000 kilometrów podróży w nieznane

Sobota to najlepszy dzień, żeby odpalić motocykl i pojechać gdzieś dalej, ale jutro warto na chwilę uruchomić również pudło telewizora. 16 kwietnia o godzinie 11:45 na TVP Kultura, będzie można obejrzeć dokumentalny film o podróży trójki polskich motocyklistów przez Ukrainę, Rumunię, Gruzję i Turcję.

droga_wolna_01
Droga Wolna! Foto: radiator-mototurystyka.pl

10 000 kilometrów w odpowiedzi na pytanie o wolność w systemie powinności i ograniczonego czasu. Nieoczekiwane ślady polskości na wschód od Rzeczpospolitej i wszechobecne wrażenie bycia w ciągłej podróży.

Mecz piłkarski z drużyną mikulińskich nastolatków, pozowanie do obrazu odeskiej malarki o polskich korzeniach, procesja ze świętym obrazem w gruzińskiej wiosce u podnóża masywu Małego Kaukazu składają się na obraz wielkiego, małego świata.

DROGA WOLNA! zwiastun. Źródło: You Tube, 360 stopni.

Świata tradycyjnej gościnności, wspomnień, uśmiechu i przemierzających go wzdłuż i wszerz tułaczy na motocyklach. Film został w całości zrealizowany ze środków własnych trójki podróżników, czyli Mielcarza, Szablewskiego i Ruzika.

Kinowa premiera miała miejsce stosunkowo dawno, natomiast teraz półtoragodzinny dokument z wędrówki można będzie obejrzeć za darmo, w telewizji. Warto.

%d bloggers like this: