Chciałbyś wziąć udział w szalonych wyścigach Tourist Trophy?

To będzie wkrótce możliwe, chociaż niezupełnie tak jakbyśmy sobie wyobrażali. Włodarze wyspy Man, która jest jedynym terytorium zależnym od korony brytyjskiej, na którym nie ma ograniczenia prędkości, podjęli współpracę z firmą Big Ben Interactive.

TT_logo_01
Foto: www.bigbeninteractive.com

Big Ben Interactive to międzynarodowa firma, która zajmuje się m.in. tworzeniem i dystrybucją gier komputerowych. Wespół ze studiem Kylotonn Games, francuskie przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne choćby za grę WRC 5, oficjalny tytuł World Rally Championship, który został nagrodzony przez przemysł gier Ping Award w kategorii Best Console Game of the Year.

Idąc za ciosem, tym razem Big Ben Interactive i Kylotonn zajmie się komputerowymi wyścigami motocyklowymi. Producent dostał już błogosławieństwo od władz wyspy Man i organizatorów TT.

TT_Isle_of_Man_01
Foto: Tony Goldsmith, www.tgfphotos.com

Twórcy chcą skupić się na słynnym 37 ¾ mili TT Mountain Course. TT Races jest powszechnie uznawany za jeden z najbardziej trudnych i niebezpiecznych wyścigów motocyklowych na świecie. Impreza funkcjonuje od 1907 roku i pochłonęła niestety wiele ofiar.

Gra komputerowa, dzięki której każdy będzie mógł wziąć udział w ekstremalnym wyścigu TT, ukaże się na rynku w 2017 roku. Oczywiście w TT Isle of Man na komputery nie zabraknie czołowych drużyn i zawodników, którzy zostaną odtworzeni cyfrowo, i to zarówno jeśli chodzi o ich wygląd zewnętrzny, jak również motocykle, malowania oraz znaki i symbole producentów.

Źródło: bigben-interactive.co.uk

%d bloggers like this: