Wygląda jak Lamborghini, może jeździć po… ścieżkach rowerowych

AVENTYbike to hybrydowy pojazd opracowywany w całości w Polsce, przez młodego inżyniera Kamila Różańskiego. Autor od dwóch lat konstruuje hybrydowy bolid, który docelowa wyposażony będzie w elektryczny napęd o mocy od 250 do 900 W.

Poza silnikiem AVENTYbike zapewnia możliwość napędu siłą ludzkich mięśni. Jest więc to również bardzo specyficzny, poziomy rower.

aventybike_00
AVENTYbike. Foto: www.aventybike.eu

Nietypowy trójkołowiec ma 3 metry długości i 84 cm szerokości. Aerodynamiczna karoseria wykonana została z włókna szklanego i waży ok. 25 kilogramów. Aktualnie autor dopracowuje prototyp i szuka sponsorów, który umożliwią mu finalizację projektu i produkcje kilkunastu tego typu pojazdów rocznie.

AVENTYbike miał swoją premię podczas ostatnich targów Motor Show w Poznaniu. Sportowa sylwetka trójkołówca wynika z fascynacji Kamila Różańskiego włoską legendą – Lamborghini Aventadorem.

aventybike_01
AVENTYbike. Foto: www.aventybike.eu

Hybrydowy pojazd ma spełniać wszystkie wymagania polskich przepisów i został zakwalifikowany jako rower poziomy. Oznacza to jednocześnie, że aby go użytkować nie trzeba posiadać prawa jazdy, dokonywać przeglądów ani rejestrować. Na razie nie wiadomo kiedy AVENTYbike mógłby trafić na rynek.

Źródło: aventybike

%d bloggers like this: