Ducati XDiavel S nagrodzony prestiżowym tytułem

XDiavel S, nowy cruiser Ducati, zdobył prestiżową nagrodę „Red Dot 2016: Best of the Best”. Jest to wyróżnienie określane również mianem Oskara w dziedzinie projektowania produktu.

Red Dot Award przyznawane są od 1955 roku. W tym roku międzynarodowa komisja wybrała przebojowy motocykl Ducati spośród kilku tysięcy zgłoszeń. Jury doceniło styl i projekt, a także niezwykłe połączenie ducha cruisera z nowoczesnością. Jak można się spodziewać, Ducati bardzo cieszy się z cennego tytułu.

ducati_diavel_04
Ducati XDiavel 3. Foto: www.ducati.com

Komentując sukces XDiavel S, Andreas Farraresi, szef centrum zajmującego się projektowaniem i stylistyką maszyn, powiedział: „XDiavel to styl, innowacyjność i ikona w jednym. Konstrukcja motocykla została zainspirowana światem cruiserów a z drugiej strony DNA Ducati. Wynikiem jest definicja cruisera w nowym kontekście, to prawdziwy „technocruiser” w futurystycznej stylizacji i technologii. Red Dot Award spłaca naszą wytrwałość w obliczu nowych wyzwań i ryzyko, które podejmujemy poszukując prawdziwej przygody” – dodał Farraresi.

Przypomnijmy, że Ducati XDiavel S wyposażono w silnik Testastretta, który zaczyna nieść ridera od 3000 obr./min, maksymalny moment to 5000 obr./min (129 Nm). Zupełną nowością w wypadku Ducati jest zastosowanie przeniesienia napędu za pomocą paska. Motocykl wyposażono również w system antypoślizgowy Bosch MSC, czujniki bezwładności IMU, system kontroli trakcji (DTC).

To nie pierwszy raz, kiedy Ducati zdobywa cenną nagrodę. W 2013 roku wyróżnienie Red Dot Award uzyskał 1199 Panigale.

Źródło: visordown

%d bloggers like this: