Yamaha 04 Gen ma…. skrzydła. Tylko po co?

Yamaha 04 Gen to najnowszy projekt japońskiego producenta zaprezentowany podczas Wietnam Motorcycle Show. Targi rozpoczęły się wczoraj i potrwają do niedzieli. Nietypowy skuter wyróżniają przede wszystkim przezroczyste, plastikowe panele boczne oraz fragmenty przedniej obudowy, które również są prześwitujące.

04GEN, Yamaha Motor Design. Źródło: You Tube, Yamaha.

Dość specyficzne wygląda także przednia, wydłużona lampa oraz krótkie, wysoko zakończone siedzisko, pod którym projektanci umiejscowili tylne światło. Skuter nie posiada tradycyjnych zegarów. W ich miejscu twórcy 06 Gen umieścili… smartfon.

yamaha_04GEN_zing_1
Yamaha 04 Gen. Foto: Zing

Zapewne nie chodzi o to, żeby móc podczas jazdy lajkować posty znajomych, ale to rodzaj jakieś aplikacji, za pośrednictwem której będzie można uzyskać dane o parametrach jazdy, np. prędkości.

Plastik-fantastik od Yamahy prawdopodobnie doskonale będzie pasował do smartfona i gogli 3D, ale czy wykonane z tworzywa, przezroczyste skrzydełka i obudowa to dobry pomysł?

Yamaha 06 Gen. Foto: g1.globo.com

Na razie to tylko prototyp inżynierów i designerów z koncernu Iwata. Do ewentualnego wprowadzenia 04 Gen na rynek jeszcze długa droga.

Yamaha nie podaje żadnych parametrów technicznych konstrukcji. Nie wiadomo również czemu miałyby służyć “skrzydełka”. Na pewno nie powstały ze względów aerodynamicznych…

Źródło: lovelymotor

%d bloggers like this: