Kosynier to coś więcej niż elektryczny rower

Bracia Marcin i Michał Bielawscy pracowali nad projektem przez 3 lata. Opłacało się, bo kiedy go wreszcie pokazali w Internecie za pośrednictwem portalu crowfundingowego PolakPotrafi.pl, zebrali na dalszy rozwój projektu prawie 70 tys. złotych.

Z kolei na targach iENA w Niemczech zdobyli złoty medal. To jednak wciąż mało żeby móc ruszyć z masową produkcją.

kosynier_01
Foto: kosynier.eu

Aktualnie Bielawscy szykują się do startu z kampanią na całym świecie. Będzie to międzynarodowa akcja na indiegogo.com. Twórcy chcą prosić internautów o wsparcie i zapowiadają, że odsłonią wszystkie karty. Zaprezentują jak finalnie będzie wyglądać rama, pokażą najnowszy model, który pojawi się w limitowanej serii.

Zespół Kosynier to poza braćmi Bielawskimi również Marek Deska i Marek Wolny oraz Mateusz Przystał, który brał udział przy projektowaniu najnowszego Ferrari. To Mateusz zaprojektował limitowaną wersję Kosyniera nawiązującą do pierwszych motocykli bijących rekordy prędkości na wyschniętych, słonych jeziorach w USA.

kosynier_02
Foto: kosynier.eu

Kosynier, bo taka jest oficjalna nazwa retro pojazdów, spotkał się już z pozytywnym odbiorem wśród rozpoznawalnych postaci. Projekt wspiera aktor Bartłomiej Topa. Z kolei Rafał Sonik zaznacza swoje wsparcie gdzie tylko może.

Team Kosyniera otrzymuje też pomoc merytoryczną od największego teamu polskiego projektu motoryzacyjnego tj. Arrinera Husarya.

kosynier_03
Foto: kosynier.eu

Dlaczego nazwa Kosynier? Michał Bielawski tłumaczy – “Nazwa przypadła nam do gustu ze względu na skojarzenia z zadziornością i walecznością. Takie mają być nasze pojazdy. Istotne było też to, aby cudzoziemcy nie mieli problemów z wypowiedzeniem nowej polskiej marki” – mówi Bielawski.

Dzięki wsparciu finansowemu ze strony polskich internautów twórcy kończą testy akumulatorów i silników elektrycznych. Sprawdzają, które najlepiej będą spisywać się w konstrukcji Kosyniera.

kosynier_04
Foto: kosynier.eu

Przy okazji zrealizowali nietypowe testy terenowe, m.in. w Bieszczadach, na pieszym szlaku, z którym Kosynier podobno świetnie sobie poradził. Zmagania te będzie można zobaczyć w materiale video na stronie przedsięwzięcia, natomiast poniżej zwiastun tego wyczynu.

Kosynier, Bieszczady, teaser . Źródło: You Tube, Kosynier Manufacture

%d bloggers like this: