Stunt dziewczyn w latach… 70. ubiegłego wieku. Musisz to zobaczyć

Motobirds to pierwsza w Zjednoczonym Królestwie, kobieca grupa motocyklowa, zajmująca się akrobacjami na dwóch kółkach. Zespół powstał na początku 1970 roku w Leicester. Panie dawały czadu. Bez ochraniaczy, bez kasków, w dość specyficznych strojach.

moto_birds_01
Moto Birds. Foto: dlpl.org

Co ciekawe, większość z nich trafiła do stuntu z… ogłoszenia prasowego i przeszły tylko kilkutygodniowe, dość pobieżne przeszkolenie. Mimo to przeskakiwały na motocyklach przed płonące obręcze, rozbijały własnymi ciałami szyby i robiły inne dziwne sztuczki. To chyba cud, że nic im się nie stało.

Na filmie poniżej widać nie tylko tricki, ale np. moment, w którym zawodniczka gubi kanapę z motocykla i niemal rozjeżdża kilku widzów. To musiały być ciekawe czasy.

Fearless Motobirds. Źródło: You Tube, News of The world

Zespół zyskał wielką popularność, nie tylko w Anglii, ale z czasem członkinie zespołu poszły własnymi drogami, niezwiązanymi z motoryzacją. Jedynie Mary Weston-Webb jeździła na motocyklach, jako kaskaderka, aż do połowy lat 80. XX wieku.

Swoja drogą, niedawno sześć z byłych członkiń zespołu znowu spotkało się, aby powspominać szalone lata 70. Dziś panie mają po 60 lat…

Źródło: bbc.com

%d bloggers like this: