Jak bezpiecznie przechowywać kask w garażu? Oto patent Harleya

Harley potrafi zarobić praktycznie na wszystkim, dlatego wcale nie dziwi nas fakt, że pod szyldem amerykańskiej marki można zakupić nawet haczyk na kask. Inna sprawa, że to wcale nie jest głupi pomysł, chociaż niekoniecznie warto wydać na gadżet 25 dolarów, czyli ok. 92 złote.

haczyk_1
Harley-Davidson J-Hook helmet hanger. Foto: H-D

Kask łatwo porysować, poza tym w garażowej rzeczywistości nietrudno położyć cenny przecież przedmiot na plamie oleju lub po prostu jakieś powierzchni, która nie grzeszy czystością. Estetyczny haczyk jest idealnym rozwiązaniem. Zawieszając kask wewnętrzną stroną w kierunku ściany, zabezpieczamy go również przed gromadzeniem się kurzu.

Stałe miejsce, w którym znajduje się haczyk, gwarantuje również, że ważna część motocyklowego ekwipunku zawsze będzie pod ręką. Oczywiście zamiast drogiego wariantu z logo H-D można użyć prostego haczyka z marketu narzędziowego.

haczyk_2
Harley-Davidson J-Hook helmet hanger

Należy tylko zwrócić uwagę, żeby sam uchwyt był obły i szeroki, bo to na nim opiera się ciężar. Chodzi o to, żeby zaczep nie deformował wewnętrznej, szczękowej części kasku.

Poza Harleyem niemal identyczne haki produkuje np. Condor, zaś w Polsce dość ciekawe patenty ma firma Louis – wieszak na kask i kurtkę razem w cenie ok 110 zł.

Źródło: motorcyclecruiser

%d bloggers like this: