Groźnie wyglądający wypadek Bretta Ghedina, mistrza Drag Racingu

Mistrz Drag Racingu, Brett Ghedina, doświadczył jednego z najgorszych startów w swojej karierze zawodnika. Materiał filmowy wygląda dość brutalnie, ale na szczęście motocykliście nic się nie stało.

Źródło: Perth Motorplex

Problem spowodowało uszkodzenie układu sterowania doładowaniem. Maszyna Ghedina to zmodyfikowana Honda CBR. To zresztą nie pierwsza awaria tego egzemplarza. Honda Ghedina była już odbudowywana trzy razy.

Drag Racing jest sportem znanym w Polsce pod nazwą wyścigów równoległych. W Stanach Zjednoczonych dyscyplina najczęściej rozgrywana jest na prostym odcinku drogi o długości 1/4 mili (402,336 m) lub 1/8 mili (201 m).

wypadek_drag_racing_01
Comp Bike Champion, Brett Ghedina. Foto: FB, Perth Motorplex

W naszym kraju pierwsze zawody Drag Racingu rozegrano w 2003 roku na lotnisku w Modlinie. Impreza znana jest jako Mistrzostwa Polski w Wyścigach Równoległych im. Jana Wdowczyka.

Najbliższe wydarzenie tego typu, czyli Opening Season SCS Moto Event, zaplanowane zostało na 1 maja. Wyścigi odbędą się w Airport Wilcze Laski. Będzie to Grand Prix Polski 1/4 Mili oraz Grand Prix Polski Time Attack.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: