BMW GS Survival Tool – nawet Bear Grylls takiego nie ma!

Bawarski producent motocykli, które przeznaczone są do przemierzania najdzikszych bezdroży, przygotował zestawy narzędzi, które pomogą usunąć usterkę w niesprzyjających warunkach, z dala od motocyklowych serwisów.

Niemcy podeszli do zagadnienia metodycznie i wpierw przeprowadzili badania wśród doświadczonych właścicieli modelu GS, aby dowiedzieć się z jakiego rodzaju problemami zetknęli się motocykliści i jak zostały one rozwiązane.

bmw-introduces-the-gs-survival-tool_1
BMW GS Survival Tool. Foto: BMW

Badania miały określić, jaki zestaw narzędzi jest absolutnie niezbędny w przypadku większości standardowych usterek. Chodziło również o to, aby komplet był jak najlżejszy i najmniejszy. Opracowane przez niemieckich inżynierów narzędzia zostały przetestowane podczas rajdu R1200GS Adventure.

Multinarzędzie może być użyte jako siekiera, młotek, szczypce, nóż, śrubokręt, piła. Jest wyposażone w różne część zwiększające jego funkcjonalność i użyteczność.

bmw-introduces-the-gs-survival-tool_2
BMW GS Survival Tool. Foto: BMW

Standardowa wersja Survival Tool została wykonana z chromo-molibdenu. Droższa opcja to kombinacja tytanu, natomiast najlżejsza i najbardziej odporna została wykonana z włókna węglowego.

Najtańszy wariant narzędzi kosztuje 389 euro, najdroższy 1 799 euro. BMW GS Survival Tool jest w sprzedaży od zeszłego tygodnia.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: