Lit C-1 to nietypowy motocykl, którego nie da się przewrócić

Bezpieczeństwo motocyklisty to kwestia, która wciąż pozostaje otwarta, bo nie da się zapewnić stuprocentowej ochrony kierowcy, który w każdej chwili może wylecieć z motocykla jak z procy i uderzyć w niezliczone warianty przeszkód.

bolid_01
Lit C-1. Foto: litmotors.com

Tym ciekawiej prezentuje się projekt o nazwie Lit C-1, czyli żyroskopowy, zadaszony, elektryczny motocykl skonstruowany przez firmę Lit Motors mieszczącą się w Bay Area w Kalifornii.

System żyroskopowy działa w trakcie jazdy. Podczas postoju z boków maszyny wysuwają się specjalne podnóżki, które utrzymują C-1 w pionie. Napęd motocykla stanowi jednostka 20 kW, która wystarczy, aby przejechać dystans 240 kilometrów. Prędkość maksymalna to około 160 km/h. Ładowanie baterii trwa 4-6 godzin.

Źródło: GI Gadgets

Masa bolidu wynosi 360 kilogramów, długość 2845 mm, szerokość 1016 mm. Mimo że prace nad C-1 trwają już kilka lat, pojazd wciąż jest prototypem. Producent przewiduje premierę C-1 w 2018 roku.

Pojawiła się nawet niepewna informacja o cenie tego cudaka, która miałaby wynieść 24 000 dolarów (ok. 90 000 zł). Kupilibyście C-1, zakładając że macie wolne 90 000 zł?

%d bloggers like this: