Royal Enfield od Oberdana Bezzi jest… piękny?

Oberdan Bezzi to motocyklowy designer, którego koncepcje motocykle mogą się podobać lub nie, ale nigdy nie pozostawiają odbiorców obojętnymi. Niektóre są mocno groteskowe, jak na przykład Hummer H2 450 sprzed kilku lat, inne naprawdę piękne, choćby koncepcyjna wersja BMW R1200 Desert Sled R.

Najnowszy projekt dotyczy nowości marki Royal Enfield, czyli słynnego już modelu Himalayan, mocno reklamowanego w Indiach wszędobylskiego motocykla, który poradzi sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami terenowymi.

royal_engield_oberdan_01
Foto: Oberdan Bezzi Design

Przypomnijmy, że Royal Enfield to w gruncie rzeczy stara, angielska marka, którą koleje losu wygnały z rodzinnego Redditch w hrabstwie Worcestershire do fabryki w Madras, w południowych Indiach. I tam już Royal Enfield pozostał.

Oberdan Bezzi odzyskał ducha starej angielskiej marki, której oryginalny Royal Enfield Himalayan nie ma za grosz. To spore osiągnięcie. Aż miło popatrzeć na tę maszynę.

Oczywiście to tylko koncepcja, która nawiązuję do neoklasyków Triumpha, ale być może właściciele marki Royal Enfield postanowią przekuć ten projekt Clubracer 400 Concept na prawdziwy motocykl? Kto wie…

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: