Robert Gull i ultra szybkie wheelie na lodzie

Jeśli jesteś przekonany, że motocykl powinien jeździć wyłącznie po asfalcie, Szwecja nie jest dla ciebie, tłumaczy Robert Gull, do niedawna absolutnego mistrza w kategorii najszybsze wheelie na… lodzie.

Nieprzypadkowo w Szwecji jest aż 200 ośrodków narciarskich, a jedną z atrakcji oferowanych turystom jest tropienie dzikich reniferów i łosi. Szwecja to kraj, którego części znajduje się za kołem polarnym. Północna Szwecja, Laponia może poszczycić się długimi i srogimi zimami z temperaturami poniże -40 stopni.

robert_gull_01a
Guinness World Record holder Robert Gull. Foto: Robert Gull, Vimeo

Gull mógł do niedawna poszczycić się światowym rekordem szybkości wheelie na lodzie. Szwedowi udało się rozpędzić motocykl do 183.8 km/h (114.21 mph) na Lake Kakel w Arjeplog. Rekord został ustanowiony 16 marca 2014 jednak w lutym zeszłego roku został pobity przez Ryana Suchaneka, który rozpędził się na lodzie z jednym kołem w górze do prędkości 188 km/h (117 mph).

Robert Gull chce wkótce pobić konkurenta. Szwed ma to szczęście, że jego pasję dwóch kółek wspiera ojciec, który jest jednocześnie najwierniejszym kibicem syna. Ten temat i wiele innych wątków Robert Gull porusza w filmie. Warto posłuchać i popatrzeć jak zawodnik piłuje swoje BMW S 1000 XR.

Guinness World Record holder Robert Gull. Foto: Robert Gull, Vimeo

%d bloggers like this: