Energica Eva już w sprzedaży. Ile trzeba zapłacić za elektrycznego streetfightera?

Energica Eva po raz pierwszy została pokazana na targach EICMA 2014 i już wówczas Włosi z CRP Group ogłosili, że ich elektryczny motocykl trafi do klientów w pierwszym kwartale 2016 roku. Wyjściowo maszyna bazuje na starszej konstrukcji Ego. Specjaliści z CRP słowa dotrzymali i jeśli ktoś ma odpowiednie fundusze, może zakupić tego ciekawego elektryka.

energica-eva_01
Energica EVA. Foto: energicasuperbike.com

Co na pokładzie? Jednostka napędowa dysponuje mocą 95 KM i maksymalnym momentem obrotowym 170 Nm. Zasięg maszyny na jednym ładowaniu wynosi 200 kilometrów.

Użytkownicy mają do wyboru tryb jazdy eco, w mieście, w deszczu oraz wariant sportowy, mogą również zdecydować się na cztery możliwe tryby systemu regeneracyjnego hamowana – niski, średni, wysoki lub wyłączony.

energica-eva_02
Energica EVA. Foto: energicasuperbike.com

Pięta achillesowa elektrycznych motocykli, czyli długi czas ładowania, został w wypadku modelu Eva mocno skrócony i wynosi zaledwie 30 minut, co oznacza naładowanie jednostki w 85 %.

Przedsprzedaż ruszyła 21 marca u siedmiu europejskich sprzedawców i dwóch w USA. Streetfighter EVA kosztuje aż 34 544 dolarów, czyli ok. 128 000 zł.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: