Harley Davidson 750 Stealth – adventure bike od producenta klasyków?

Podczas trwających właśnie w Bangkoku targów International Motor Show 2016, na stoisku H-D pojawił się niezwykły model Street 750 Stealth, czyli terenowa wersja Harleya!

Maszyna została zaprojektowana i zbudowana przez Richy’ego Wilsona, który jest współwłaścicielem i dyrektorem Richo Harley-Davidson, dealera marki w Chiang Maij w Tajlandii.

hd_adventure_01
Foto: www.harleysite.de

Podobno konstrukcja powstała dla „nowej generacji miłośników Harleya”. Wilson dodał żartobliwie, iż najszacowniejsza amerykańska marka może zaoferować coś więcej niż „cruisery dla taty”.

Niezwyczajny H-D wyposażony jest w zawieszenie Ohlins z przodu i potężny monoshock wspierający tył maszyny. Na obręczach znalazły się motocrossowe gumy Dunlopa. Koła mają obręcze 21 i 17 cali. Zbiornik paliwa i błotniki wykonano z aluminium.

Foto: indianautoblog.com

Przednie światło do LED Dynamaker Twin. Uwagę zwraca jeszcze podwójny układ wydechowy. Poza kształtem maszyny, trudno nie dostrzec również typowe dla wersji adventure kufry zainstalowane na tylnej sekcji.

Czy mamy do czynienia jedynie z jednorazowym wyskokiem dealera marki z Tajlandii? A może to zwiastun rewolucji w H-D? Na razie możemy mówić jedynie o ciekawostce, ale Amerykanie na pewno będą badać zainteresowanie rynku nietypową wersją H-D przeznaczoną na bezdroża. Kto wie, co z tego wyniknie…

Źródło: lanesplitter

%d bloggers like this: