Najlepszy motocykl Indian w konkursie The Project Scout: Build a Legend. Sędziowie dobrze wybrali?

The Project Scout: Build a Legend zakończony. Ogłoszono zwycięzców. Przypomnijmy, że konkurs zainicjowany przez Indian Motorcycle skierowany był do dealerów marki.

Impreza jest oczywiście wzorowana na The Battle of the Kings firmy H-D, ale to nikomu specjalnie nie przeszkadza, bo chodzi przecież o zaprezentowanie własnych pomysłów dealerów marki Indian.

boardtracker_01
Boardtracker. Foto: Indian Motorcycle

W rywalizacji udział wzięło 35 zespołów, które na warsztat wzięły model Scout. Co ważne, twórcy nie mieli prawie żadnych ograniczeń i restrykcji odnośnie projektu, chodziło bowiem o nieokiełznaną kreatywność.

Mówiąc inaczej, nie było ograniczeń dotyczących tematu, stylu, a nawet budżetu. Jedynym wymóg to konieczność użycia przynajmniej trzech oryginalnych akcesoriów dla modelu Indian Scout. W katalogu modelu znajduje się ponad 200 takich części, więc ograniczenie było w gruncie rzeczy nieistotne.

the rebel_04
The Rebel. Foto: Indian Motorcycle

W pierwszej fazie konkursu fani głosowali na trzy najlepsze konstrukcje. Twórcy tych maszyn dostali w nagrodę w pełni opłacony przelot i pobyt na tegorocznej imprezie 75. Daytona Bike Week.

W głosowaniu online wygrały następujące maszyny: „The Rebel” od Indian Motorcycle Winnipeg z Manitoba, następnie „Fusion” wykonany przez zespół z Indian Motorcycle Charlotte z Lowell w North Carolina, oraz „The Boardtracker” autorstwa Kanadyjczyków od Motor Limitees z Terrebonne w prowincji Quebec.

fusion_02
Fusion. Foto: Indian Motorcycle

Ostatecznie sędziowie, wśród których znalazł się Roland Sands, Cyril Huze, Sean Carroll i Jason Paul Michaels, wybrali zwycięzcę. Został nim kanadyjski, „Boardtracker” w kategorii Top Winner.

W kategorii Fan Favorite najlepszy okazał się „Fusion”, zaś nagrodę Builders Choice Award zgarnął projekt o nazwie „Ol 71” ekipy Heritage Indian Motorcycle z Rogers w Arkansas.

71_03
OI 71. Foto: Indian Motorcycle

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: