Poczuj się jak pilot myśliwca. Samsung zastosował HUD na motocyklowej szybie

Koreański potentat, firma Samsung, jedna z największych film elektronicznych na świecie, zaprezentowała opracowany przez inżynierów patent, który przypomina wyświetlacz przezierny HUD, znany choćby z samochodów klasy Premium marki BMW, a w wariancie bardziej dostępnym, ze współczesnych gier typu symulatory lotu.

Samsung_hud_01
System HUD Samsunga. Foto: blog.motorcycle.com

Widzieliśmy już podobne systemy działające na szybie kasku, choćby Head-Up Display Helmet od koncernu z Monachium albo Skully AR-1. Czy szyba motocyklowa jest równie dobrym miejscem dla danych GPS albo połączeń telefonicznych?

Na pewno nie gorszym niż zwykła nawigacja, chociaż zapewne pewnym problemem będzie uzyskanie odpowiedniego kontrastu w słoneczny dzień. Warto zwrócić uwagę, że informacje nie są wyświetlane bezpośrednio na przedniej, pionowej płaszczyźnie szyby, lecz na dodatkowej, poziomej półce, jest więc to raczej dodatkowy ekran.

Samsung Mixed Talents – WINDSHIELD BEAUTY SHOT. Źródło: You Tube, Leo Burnett Italia

W projekcie Samsunga szyba motocyklowa ma głównie wspomagać smartfon, to znaczy komunikować się z telefonem i prezentować na szklanej powierzchni aktualne połączenia telefoniczne, a nawet odpowiadać za motocyklistę wysyłając SMS o ustalonej treści (np. nie mogę odebrać, bo prowadzę motocykl). Połączenie obu urządzeń ma być dostępne poprzez Wi-Fi.

Na razie nie wiadomo jakie są plany Samsunga odnośnie ewentualnego wprowadzenia inteligentne szyby na rynek jednośladów.

Źródło: slashgear.com

%d bloggers like this: