Honda CB 1100 w nowym wydaniu. Jest… taka sobie

Podczas zeszłorocznego Tokyo Motor Show po raz pierwszy zobaczyliśmy koncepcyjną wersją następcy Hondy CB 1100. Japoński producent właśnie opublikował nowy projekt – Type II.

Właściwie nie różni się on wiele od zeszłorocznego wariantu CB. Ponownie zastosowano przerobiony zbiornik paliwa, nowy reflektor LED i stylizację retro. Pożegnaliśmy szprychowe koła na rzecz 17-calowych obręczy ze stopów metali lekkich. Pojawiły się również hamulce Brembo, zawieszeni Ohlins.

honda CB_01
Honda concept CB Type II. Foto: Honda

Honda ewidentnie aspiruje do stylu cafe racer i podobnej tematyki jak np. Thruxton R. Szczerze mówiąc projekt prezentuje się aktualnie bardzo średnio, a złote elementy widelców i żółte sprężyny tylnych amortyzatorów wyglądają, jakby ktoś dokonał na projekcie Hondy nieudanego, wiejskiego tuningu.

Wytłoczenia na bocznych osłonach nie komponują się z kształtem baku, reflektor jest przyciężkawy, zadupek wygląda jakby ktoś postawił na kanapie motocykla opiekacz i o nim zapomniał. I jeszcze smętne lusterka na rączkach kierownicy oraz dyndająca na ogonie, niedopasowana ramka rejestracji. To obraz, który nie przyciąga uwagi.

Ciekawe czy Honda pozostawi projekt CB 1100 w obecnym kształcie?

Źródło: visordown

%d bloggers like this: