Bionic Wrench to klucz oczkowy, który zastąpi cały komplet

Podobno jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Kolejna zasada mówi, że do określonej czynności technicznej należy używać narzędzi przeznaczonych specjalnie do tego celu.

Nieco inne podejście do zagadnienia mają inżynierowie z Loggerhead Tools, którzy wymyślili i opatentowali serię uniwersalnych kluczy oczkowych. Ich wyjątkowość polega na tym, że jeden klucz może skutecznie zastąpić cały komplet. Popatrzcie zresztą sami.

Bionic Wrench. Źródło: You Tube, InSystem33

Klucz Bionic Wrench produkowany jest w wielu rozmiarach, umożliwiających użycie narzędzia do wielu wariantów wkrętów o sześciokątnych główkach. Ceny zaczynają się od 20 dolarów za klucz One 6 inch Bionic Wrench, który ułatwia uporanie się z nakrętkami o ośmiu rozmiarach (7,8,9,10,11,12,13,14mm).

Najdroższy jest model Pro Gear Bionic Pent Wrench za 140 dolarów, którzy obsługuje 9 rozmiarów (32, 33, 34, 35, 36, 38, 41, 42, 43mm). To na pewno pomysłowe narzędzie, chociaż i tak nie przebije klucza nasadkowego, który ma mniejszą średnicę i można nic operować w o wiele ciaśniejszych przestrzeniach motocyklowych zakamarków.

Bionic_01
Klucz to wszystkiego? Foto: loggerheadtools.com
%d bloggers like this: