W Katarze rusza sezon MotoGP

Najlepsi motocykliści na świecie rozpoczynają nowy sezon. W najbliższy weekend zawodników MotoGP czeka pierwsza z osiemnastu rund sezonu 2016. Wyścig otwarcia już w niedzielę, przy sztucznym oświetleniu na torze Losail w Katarze.

Czy Jorge Lorenzo obroni mistrzowski tytuł? Czy Valentino Rossi i Marquez zakończą swój pojedynek?

katar_01

Na placu boju jest już zespół Honda Repsol Team. Ekipa Hondy rozpocznie wraz z innymi trening o godzinie 19:55 w czwartek, natomiast pierwszy, niedzielny wyścig, wystartuje o 21:00. Jego forma wymaga nieco innego podejścia niż w przypadku wyścigów rozrywanych w ciągu dnia.

Dodatek w postaci wprowadzenia oprogramowania ECU oraz nowych opon francuskiego koncernu Michelin (po 7-letniej nieobecności w MotoGP), którymi zastąpiono dotychczasowego producenta ogumienia, firmę Bridgestone, sprawia, że wyścig ten jest jeszcze większym niż zazwyczaj wyzwaniem dla członków poszczególnych zespołów biorących w nim udział.

Marc Marquez
Honda Repsol Team Marc Marquez. Foto: Honda

Test, który odbył się na tym samym torze dwa tygodnie temu pokazał, że Honda Repsol Team ma mieszane szczęście, natomiast Marc Marquez musiał stawić czoła potężnemu wyzwaniu na początku sesji, którą jednak zakończył bardzo szczęśliwie, ustanawiając jednocześnie 4 najlepszy czas okrążenia, a także zaliczając niezwykle mocny przejazd w dniu zakończenia testów.

Dani Pedrosa z kolei ustanowił swój najlepszy czas już drugiego dnia, a w trakcie kolejnych zmagań niestety nie był w stanie go poprawić.

Dani Pedrosa
Honda Repsol Team Marc Marquez. Foto: Honda

Mimo wszystko zarówno Marc jak i Dani podchodzą do pierwszego wyścigu z pozytywnym nastawieniem i świadomością, że inżynierowie w Japonii nadal pracują nad danymi zebranymi w trakcie testów i zarówno oni, jak i cały zespół są gotowi zrobić wszystko, aby uzyskać możliwie najlepsze rezultaty w trakcie niedzielnych zmagań.

Źródło: honda.pl

%d bloggers like this: