Poznań Motor Show 2016 – będzie gorąco?

Wrocław Motorcycle Show już za nami, ale przecież wielkimi krokami zbliża się znacznie większa impreza w Poznaniu. Motor Show w stolicy Wielkopolski to zupełnie inne wydarzenie, głównie dlatego, że motocykle są tylko jego częścią. Za to stoiska są gigantyczna a liczba gości, lekko licząc, pięć razy większa niż we Wrocławiu.

W Poznaniu zobaczymy m.in. pokazy stuntu, które we Wrocławiu zamieniono na widowiskowe skoki freestyle motocross FMX. Do Poznania przyjedzie z tej okazji niepokorny Leo Stunt, a także Ewa Pieniawska, jedna z nielicznych dziewczyn radzących sobie w trudnej dyscyplinie ulicznych tricków motocyklowych.

poznan_01
Poznań Motor Show. Foto: motorshow.tixer.pl

Fanów klasyki na pewno zainteresują Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych. Jeśli ktoś odpowie, że przecież dopiero miały miejsce w mieście stu mostów, niech natychmiast zamilknie. We Wrocławiu mieliśmy do czynienia z regionalnymi mistrzostwami, a w Poznaniu ranga jest wyższa. Czy rzeczywiście? Będzie się można on tym przekonać już 31 marca, czyli w dniu, w którym rusza poznańska impreza.

Co jeszcze? W stolicy Dolnego Śląska można było zobaczyć niezwykłego trójkołowca Can-Am Spyder F3, natomiast w Poznaniu będzie można dotknąć i zasiąść za sterami Slingshota, również trójkołowej maszyny, która powstała w Polaris – czyli firmie, do której należą marki Indian i Victory.

poznan_02
Poznań Motor Show. Foto: motorshow.tixer.pl

W przeciwieństwie do Wrocławia, który ma ograniczone możliwości parkingowe, a rejony wokół Hali Stulecia nie są przyjazne motocyklistom, w Poznaniu, bezpośrednio w sąsiedztwie pawilonów z ekspozycją motocyklową, tj. przy pawilonie 6A, przygotowano bezpłatny parking.

Kolejnym ukłonem w kierunku wielbicieli dwóch kółek jest możliwość zakupienia biletów bezpośrednio w bramie wjazdowej na teren targów. Niby niewiele, ale każdy przyzna, że to bardzo ułatwia życie i zachęca do przyjazdu na motocyklu.

I jeszcze jedno. Pomijając Press Day, czyli 31 marca, kiedy cena za wjazd jest zaporowa i wynosi 100 zł, w pozostałe trzy dni targów zapłacimy za wejście 15 złotych. To o 10 złotych mniej niż we Wrocławiu.

Szczegóły odnośnie Poznań Motor Show 2016 i opcja zakupu biletów – tutaj.

%d bloggers like this: