Liczba skradzionych motocykli w Londynie wzrosła o 44 %

Londyńska Metropolitan Police ujawniła niektóre dane za rok 2014 i dramatyczny wzrost kradzieży motocykli w porównaniu do zapisów z 2012 roku.

Wzrost wyniósł 44 %. W liczbach oznacza to ok. 2 900 dodatkowych motocykli, które zostały skradzione w 2014 roku, w porównaniu do 2012 roku. Na dodatek wydaje się, że zjawisko cały czas narasta.

Powody dla których tak się dzieje nie są do końca jasne. Komentatorzy wskazują, że wzrost kradzieży motocykli nie jest spowodowany większą liczbą jednośladów na drogach, ponieważ z powodu recesji z 2008 roku, ich ilość utrzymuje się na zbliżonym poziomie i dopiero od niedawna stopniowo wzrasta.

skradzione_moto_01
Foto: pureaudiocustoms.com

W mediach lansowana jest teza, iż zabezpieczenia samochodów są co raz bardziej wyrafinowane, co zniechęca złodziei do kradzieży aut i kieruje ich uwagę na łatwiejszy łup, jakim są motocykle.

Być może należałoby również powiązać skradzione motocykle z innymi przestępstwami, do których motory są wykorzystywane. Jest prawdopodobne, że liczba kradzieży jednośladów rośnie ponieważ służą przestępcom jako środek do popełnienia innych wykroczeń.

Niestety London Metropolitan Police nie publikuje bardzo dokładnych danych, które można byłoby głębiej przeanalizować. Według dostępnych statystyk policji, w Londynie miało miejsce 1 240 odnotowanych przestępstw z udziałem motorowerów i motocykli w okresie od stycznia 2014 roku do lutego 2015 roku.

Redaktorzy brytyjskich portali motocyklowych znaleźli jednak jeden jasny punkt całej sytuacji. Przypominają oni, że „we Francji jeden skuter jest kradziony co osiem minut”. Rzeczywiście, to pocieszające.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: