Ducati Monster 1200 S z… metalowych blaszek

Firma Spin Master podpisała kontrakt z Ducati. Spin Master produkuje specyficzne klocki Meccano, czyli właściwie metalowe blaszki o różnych kształtach, które można łączyć ze sobą za pomocą małych wkrętów.

ducati-meccano_3
Ducati Monster 1200 S Meccano. Foto: Ducati

Metalowe klocki posłużą do budowy Ducati Monster 1200 S, jednego z najbardziej cenionych motocykli produkowanym przez Borgo Panigale. Model będzie składał się z 292 elementów z odwzorowanym zawieszeniem, układem wydechowym, wieloczęściowymi kołami i układem kierowniczym.

Nie jest jeszcze pewne czy umowa będzie dotyczyć kolejnych modeli, które są w obecnym asortymencie, czy również historycznych, ważnych dla włoskiej marki maszyn. Możemy podejrzewać, że do fanów klocków i dwóch kółkach trafią najważniejsze jednoślady z segmentu superbike, Diavel, a nawet Scrambler.

ducati-meccano_2
Ducati Monster 1200 S Meccano. Foto: Ducati

Alessandro Cicognani, Dyrektor Ducati Licensing, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy ogłosić nową umowę licencyjną, która pozwoli nam zaprezentować motocykle Ducati w charakterystycznym stylu Meccano. Jestem pewien, że dla fanów Ducati w każdym wieku, będzie to wspaniała zabawa” – dodał Cicognani.

Na razie nie znamy jeszcze ceny modelu Ducati Monster 1200 S w wersji od Spin Master Corp.

Ducati Monster 1200 S Meccano. Foto: Ducati

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: