Yamaha MT-10 w wersji od AD Koncept

MT-10 to nowa gwiazda w drużynie Yamahy. Naga bestia pochodzi od potężnego YZF-R1, ale oferuje zupełnie inne podejście do jazdy.

Ponieważ rodzina MT stała się jedną z ulubionych wśród twórców renderingów i innych wizualizacji, nie ma się co dziwić, że wybór AD Koncept padł właśnie na MT-10.

yamaha-mt-10_1
Yamaha MT-10. Foto: www.adkoncept.fr

Przypomnijmy, że Francuzi z Chadenac już wcześniej zasłynęli ciekawymi projektami, choćby zastanawiającym Ducati 1299 Panigale w wersji cafe racer, czy niepokojącą wersją Kawasaki Ninja H2R Streetfighter.

yamaha-mt-10_4
Yamaha MT-10. Foto: www.adkoncept.fr

Nowe rendery otwiera MT-10 w tematyce… Valentino Rossi. Nawiązanie do króla torów widać choćby w kolorystyce maszyny, liczbie 46 i oczywiście słynnym pseudonimie „The Doctor”.

Swoją drogą nam te oczopląsające kolorki bardziej kojarzą się ze marką zabawek Toys “R” Us.

yamaha-mt-10_2
Yamaha MT-10. Foto: www.adkoncept.fr

Inne propozycje Ad Koncept są może mniej spektakularne, ale na pewno ciekawe, szczególnie motocykl w kolorze polerowanej stali, ze skórzaną kanapą i manetkami. Nie zabrakło też maszyny w barwach Yamahy.

Dodajmy jeszcze, że model MT-10 został zaprezentowany światu w listopadzie ubiegłego roku podczas targów EICMA w Mediolanie. Power naked Yamahy powstał na bazie R1, ale różni się od niego w wielu aspektach.

yamaha-mt-10_5
Yamaha MT-10. Foto: www.adkoncept.fr

Silnik MT-10 to rzędowy, czterocylindrowy potwór o pojemności 998 cm3, skonfigurowany w ten sposób, aby wygenerować potężny moment w niskich oraz średnich zakresach.

Moc maksymalna jednostki wynosi 118 kW, tj. 160 KM przy 11 500 obr./min, zaś maksymalny moment obrotowy 111 Nm przy 9 000 obr./min. Motocykl ma masę 210 kg.

yamaha-mt-10_3
Yamaha MT-10. Foto: www.adkoncept.fr

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: