Skoki przez wydmy w wykonaniu Ronnie Rennera i film sferyczny

Nagrania z kamerek 360 stopni robią w sieci wielką furorę. Czy ktoś się jeszcze dziwi?

Jeśli tak, to proponujemy obejrzeć poniższe nagranie i pobawić się kursorem. Pomijam w tej chwili dosłownie odlotowy klimat filmu, ale możliwość obserwowania jazdy, tricków motocyklistów i zarazem pełna swoboda wyboru kierunku patrzenia, daje sporo frajdy.

GoPro VR: Sand Dune Jumping with Ronnie Renner. Źródło: You Tube, GoPro

Przypomnijmy jeszcze, że film sferyczny lub video 360 stopni to film, którego sceną jest wszystko wokół kamery. To oczywiście mocno uproszczona definicja. Film sferyczny to wideo, którego scena jest nieograniczona.

W normalnym filmie 2d, a nawet 3d oglądamy obraz, który sugeruje nam operator kamery lub reżyser. Na filmie 360 obserwujemy jednak to co chcemy, również całe otoczenie wokół kamery.

Sand Dune Jumping with Ronnie Renner. Foto: You Tube, GoPro

Kamera 360 stopni daje ogromne możliwości, może nawet takie, których jeszcze nie odkryliśmy. Możemy obserwować nie tylko akcje, ale również wszystko wokół. Na nagraniu sferycznym to my decydujemy gdzie chcemy spojrzeć.

Film sferyczny 360 prawdopodobnie będzie następcą filmu 2d, 3d. Produkcje w tej technologii zapewne niedługo znajdą nowe zastosowania. Usłyszmy też być może o jakieś dużej, amerykańskiej produkcji filmowej, która ukaże nam walory scenerii 360 stopni w jeszcze bardziej widowiskowy sposób.

Źródło: highsnobiety

%d bloggers like this: