Malowanie baku i niezwykle pewna ręka (video)

Wielokrotnie widzieliśmy wspaniale pomalowane, spersonalizowane motocykle, natomiast rzadko można zobaczyć mistrzów przy pracy. Poziom precyzji w tym przypadku przekracza wszelkie granice, ale nie jest to customing motocykla, tylko zwykły dzień pracy robotnika fabrycznego.

Nagranie zrobiono w Chennai w Indiach, gdzie znajduje się fabryka motocykli Royal Enfield. Te maszyny nadal powstają w dość harcerskich warunkach i w dużej mierze są wykonywane i wykańczane ręcznie.

Źródło: SafariBena

Z takim poziomem umiejętności, mistrz pędzla zostałby przyjęty z otwartymi ramionami przez każdą ekipę zajmującą się customingiem motocykli…

Przy okazji warto wspomnieć, że malowany bak i jedna z bocznych pokryw pochodzą z modelu Royal Enfield Bullet 350. Oryginalna jednostka angielskiego pomysłu produkowana była w Royal Enfield w miejscowości Redditch, hrabstwie Worcestershire od lat 30. ubiegłego wieku.

mistrz_pedzla_01
Foto: SafariPena

Obecnie marka należy do Roya Enfield Motors, czyli spadkobiercy brytyjskiej firmy, i znajduje się w Indiach. Pierwszy model Bullet pojawił się jeszcze w 1931 roku, ostatnia seria produkowana w Zjednoczonym Królestwie została zakończona w 1964 roku.

W Indiach Bullet produkowany jest nieprzerwanie od ponad 60 lat.

%d bloggers like this: