Najlepszy wiek na rozpoczęcie przygody z motocyklem?

Wydawałoby się, że małoletni motocykliści, którzy nie odrośli jeszcze zbyt wiele do podłogi to współczesna moda. Okazuje się, że już ponad 60 lat temu kilkuletnie dzieci dosiadające miniaturowych motocykli robiły niemałą furorę.

Na kronice filmowej z 1954 roku można popatrzeć na popisy sześcioletniego paryżanina. Swoją drogą, obecnie „chłopiec” ma już 68 lat…

Paris 6 year old boy. Źródło: You Tube, PublicDomainFootage

Warto dodać, że według dzisiejszych standardów sześciolatek z Paryża wcale nie jest takim ewenementem. Założyciel szkółki motocrossowej i enduro z Trójmiasta – Mirosław Kowalski, który jest jednocześnie doświadczonym instruktorem sportów motocyklowych, spotkał na swej drodze młodszych zawodników. Najmłodszy z nich miał zaledwie dwa lata i siedem miesięcy.

Współcześnie dzieci zaczynają motocrossowe treningi na malutkich maszynach o mocy 1,5 KM. Szkoły motocyklowe dla milusińskich dysponują własnym sprzętem, ale po pewnym czasie konieczny jest zakup prywatnej maszyny. Wraz z akcesoriami to wydatek rzędu 3 tys. złotych. Oczywiście na początek.

Źródło: PublicDomainFootage

%d bloggers like this: