Motocykl i prosty namiot. To wizja przygody Fabiana Furrera

Motocykl i przygoda szły w parze odkąd pierwszy człowiek przykręcił silnik do roweru. Podróż na dwóch kołach to wciąż realizowane marzenie o rytuale przejścia, wyzwolenia się z okowów codzienności i tęsknoty za włóczęgą.

Aby stać się współczesnym nomadem naprawdę nie trzeba wiele, ale jedną rzeczą, którą musisz zabrać jest jakaś namiastka schronienia – twojej własnej, prywatnej strefy, gdzie będziesz odpoczywał, spał, nabierał sił na kolejny wielokilometrowy odcinek podróży.

Potrzebujesz tylko chęci i namiotu.

exposed_01
Exposed – Motorcycle Bivouac. Foto: Fabian Furrer

Problemem współczesności jest zbyt wiele otaczających nas przedmiotów. Tysiące marketingowców, speców od reklamy i innych specjalistów od tworzenia zbędnych pragnień, dwoi się i troi, aby wymyślić jakieś uzasadnienie dla konieczności zakupu jeszcze większej ilości niepotrzebnych rzeczy.

Szwajcar, którzy wymyślili Exposed, poszedł inną drogą, właściwie wrócił do początku, kiedy mało znaczyło dużo. Tak powstał minimalistyczny namiot, który jest w gruncie rzeczy jedynie kawałkiem materiału przyczepionym do motocykla. Czy to wystarczy?

exposed_02
Exposed – Motorcycle Bivouac. Foto: Fabian Furrer

Rzeczywiście nie ma tu dwóch przedsionków, okienek, specjalnej podłogi, lufcików, daszków i zaawansowanego systemu mocowania oraz wentylacji. Za to Exposed jest lekki i rozłożysz go w dwie minuty. Na dodatek wciąż będziesz obok swojego motocykla tak blisko, jak tylko się da.

W dziedzinie minimalizmu nie można uczynić nić więcej, chyba że wolisz spać pod gołym niebem. Kilka rurek, parę śledzi. I jeszcze płachta z nieprzemakalnej codury.

exposed_03

Exposed to pomysł Fabiana Furrera. Akcja niedawno wystartowała na Kickstarterze. Młody Szwajcar chciał zebrać 16 000 franków szwajcarskich, żeby móc wprowadzić swoją wizję prostoty w życie.

Bardzo szybko okazało się, że jego pomysł spodobał się również innym. Do końca akcji został jeszcze ponad tydzień, a zebrana kwota wynosi aktualnie ponad 21 000 franków szwajcarskich.

Exposed – Motorcycle Bivouac . Źródło: You Tube, Exposed | Motorcycle Gear

Pierwsze namioty trafią do odbiorców w maju. I zapewne niewiele później wyruszą wraz ze swymi właścicielami w podróż…

%d bloggers like this: