Indian Chief Vintage jest jak Jack Daniel’s

Amerykańska Tennessee whiskey produkowana od 1866 roku i znana jako Jack Daniel’s, przez wielu uznawana jest za szczytowe osiągnięcie w dziedzinie destylacji. Niepowtarzalny smak to m.in. kwestia filtrowania przez 3-metrową wersję klonowego węgla drzewnego. Proces ten trwa aż dziesięć dni.

Jack Daniel’s, jedna z najbardziej znamienitych marek whiskey na świecie, w wyjątkowy sposób uczciła swoje 150 urodziny. Na tę okoliczność powstało równo 150 sztuk motocykli Indian Chief Vintage w specjalnym, urodzinowym malowaniu.

ind-jackdaniels_00
Indian Chief Vintage Jack Daniel’s. Foto: Indian Motorcycle

Projekt powstał w Klock Werks Kustom Cycles, siedzibie ekipy z Mitchell w Południowej Dakocie, którą kieruje Brian Klock. Sprzedaż maszyn wystartowała 4 marca i niemal natychmiast się zakończyła. Wszystkie motocykle rozeszły się w ekspresowym tempie. 97 jednośladów zostało zakupionych przez klientów ze Stanów Zjednoczonych, zaś pozostałe 38 maszyn przez nabywców zagranicznych.

Ostatni egzemplarz zostanie wystawiony na aukcji organizowanej przez Barrett-Jackson w Las Vegas, pomiędzy 6-8 października.

ind-jackdaniels_01
Indian Chief Vintage Jack Daniel’s. Foto: Indian Motorcycle

Poza malowaniem inspirowanym marką Jack Daniel’s, na błotniku umieszczono nazwiska siedmiu mistrzów gorzelników, którzy przewodniczyli procesowi destylacji 150 lat temu. Z kolei hasło “Bottles and Throttles Don’t Mix” ma ostrzegać właścicieli motocykli o smaku whiskey, że łączenie alkoholu i jazdy nie jest najlepszym pomysłem. Motocykle są wyposażone w akcesoryjne dodatki w standardzie.

Dochód uzyskany ze sprzedaży ostatniego motocykla trafi na konto fundacji Operation Ride Home, która wspiera amerykańskich żołnierzy. Jack Daniel’s już wcześniej przekazał na rzecz fundacji 100 tys. dolarów.

Indian_Jack_Daniel's_Vintage
Brian Klock z ostatnim niesprzedanym motocyklem o numerze 7. Foto: Indian Motorcycle

Źródło: digitaltrends.com

%d bloggers like this: