Yamaha będzie bezpośrednio wpływać na rozwój młodych następców Valentino Rossiego

Japończycy spod znaku trzech kamertonów nawiązali trzyletnie partnerstwo z VR46 Riders Academy, czyli szkołą prowadzoną przez zawodnika fabrycznego zespołu Movistar Yamaha MotoGP – Valentino Rossiego.

Yamaha w ramach współpracy dostarczy 26 motocykli serii R oraz YZ, na których młodzi motocykliści będą odbywać treningi i doskonalić swoje umiejętności.

vr 46_01
Foto: www.autoevolution.com

Yamaha ma oczywiście swój cel w powyższych działaniach. Dzięki współpracy z VR46, japoński potentat motoryzacyjny uzyska wpływ na proces edukacyjny i wprowadzenie zawodników w działania komunikacyjne oraz promocyjne.

Japończykom zależy na dopracowaniu systemu, który umożliwi wielopoziomowy rozwój młodych mistrzów pod okiem Yamahy. W pierwszym etapie działalności Yamaha wybierze niewielką liczbę kierowców ścigający się w serii Asia Production 250, którzy następnie zostaną skierowani na szkolenie w Akademii.

vr 46_02
Foto: rideapart.com

Ponadto młodzi adepci będą mogli trenować obok pełnoetatowych kierowców na torze Misano i innych obiektach sportowych. W szkoleniach i instruktażu będzie uczestniczył sam Valentino Rossi.

Yamaha bardzo skutecznie tworzy warunki dla przyszłych mistrzów. Taktyka ta zapewne przyniesie efekty.

Źródło: yamaha-motor.pl

%d bloggers like this: