Kierowca samochodu ryzykuje czołowe zderzenie z motocyklistą

Rumuński motocyklista przeżył chwile grozy i ledwo uniknął czołowego zderzenia ze Skodą, która zjechała na jego pas ruchu. Na szczęście motocykliście udało się przemknąć po wąskim pasie żwiru oddzielającym asfalt i trawę, dzięki czemu nie doszło do wypadku i ciężkich obrażeń, jeśli nie śmierci, właściciela jednośladu.

ctnews.ro | Sofer pe contrasens vs motociclist . Źródło: You Tube, Adrian Boioglu

Co jest bardziej niepokojące, kierowca samochodu rozpoczął swój niebezpieczny manewr w chwili, kiedy dostrzegł motocyklistę. Niestety nie jest to pierwszy raz, kiedy widzimy kierowców, którzy są tak głupi, iż uważają, że akcja w stylu „postraszymy tego motocyklistę” to zabawna rzecz. Pocieszające jest natomiast to, że takich zachowań praktycznie nie notujemy w Polsce.

Film dość szybko się kończy, ale cała sytuacja miała inny finał. Kiedy motocyklista doszedł do siebie, zawrócił maszynę i dogonił samochód. Zorientował się wówczas, że kierowca Skody jest pijany. Ostatecznie materiał z nagrania trafił na policję, która odebrała pijanemu kaskaderowi prawo jazdy. Czeka go również rozprawa w sądzie.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: