Ducati rośnie w siłę. Świetne wyniki finansowe włoskiej firmy

Kilka dni temu w sieci pojawiły się wieści o ewentualnej sprzedaży Ducati przez koncern Audi. Okazało się, że to tylko plotki. Biorąc pod uwagę świetne wyniki włoskiej marki, nie mogło być inaczej.

Wyniki firmy przedstawił Ruper Stadler podczas specjalnej konferencji w siedzibie Audi AG w Ingolstadt. W 2015 roku nabywców znalazło dokładnie 54 809 maszyn Ducati, co oznacza wzrost o 21, 5 % oraz prawie 10 000 jednostek więcej niż w 2014 roku.

ducati_01
Siedziba Ducati. Foto: autocarpro.in

Wzrost sprzedaży przekłada się również na podniesienie obrotów firmy, które wyniosły 702 mln euro, zaś zysk operacyjny spółki osiągnął 54 mln euro.
W 2015 roku włoska marka rosła szybciej niż światowy rynek motocykli i osiągnęła udział w rynku wynoszący 5,4 % w segmencie powyżej 500 cm3, co stanowi wzrost o 0,9 % w porównaniu do poprzedniego roku.

Sieć sprzedaży producenta motocykli obejmuje obecnie ponad 720 dealerów w ponad 90 krajach, w tym w Indiach. Największym odbiorcom włoskich maszyn są Stany Zjednoczone, do których popłynęło aż 12 136 jednośladów, czyli 14 % więcej niż rok wcześniej.

Prezes Ducati. Foto: autocarpro.in

Jednak najbardziej spektakularny rekord Ducati odnotowało w swoim rodzimym kraju. We Włoszech firma osiągnęła 53% wzrost sprzedaży. Do klientów trafiło aż 6 569 maszyn.

„Ducati wykazuje skuteczność strategii, inwestuje w produkt, jakość i oczekiwania klientów. Wzrost jest odzwierciedleniem nie tylko ilościowym, ale przede wszystkim wskaźników finansowych i pokazuje, że firma jest solidna oraz dobrze przygotowana na wyzwania przyszłości” – powiedział Claudio Domenicali, prezes Ducati.

Źródło: motori24

%d bloggers like this: