Anglicy mają stare kaski i nie chcą malować ich na cytrynowo. To niedopuszczalne

Prawie połowa brytyjskich motocyklistów używa kasków, które są zbyt stare i powinny zostać zastąpione. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Carole Nash, ubezpieczyciela z Anglii.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że kaski motocyklowe powinny być wymieniane co pięć lat z powodu degradacji materiałów, z których są wykonane. Niestety aż 40 % riderów w Wielkiej Brytanii używa starszych konstrukcji.

Żółty kask to konieczność? Foto: news.tokunation.com

Badanie wykazało również, że 1006 motocyklistów, czyli 63 % respondentów, jeździ w kasku, który… spadł. Rzecznik firmy Carole Nash powiedział: „Nasze badania wskazują, że ponad połowa motocyklistów nosi kaski, które zostały upuszczone na podłoże, co zwiększa prawdopodobieństwa uszkodzenia mózg w razie wypadku” – stwierdził przedstawiciel Carole Nash.

„Jedna ze złotych zasad posiadania kasku jest prosta – nie można go upuścić. Są to złożone konstrukcje i zaprojektowano je tak, aby pod wpływem uderzenia zachowały się w określony sposób. Nawet jeśli kask spadł z najniższej możliwej wysokości, to nie warto ryzykować” – dodał rzecznik firmy ubezpieczeniowej.

Carole Nash wskazuje na jeszcze jedną „godną pożałowania” kwestię. Aż 38 % motocyklistów nosi kaski czarne, zaś firma zaleca używanie… źółtych, najlepiej fluorescencyjnych.

Co myślicie o rekomendacjach i zaleceniach ubezpieczyciela z Wielkiej Brytanii? Czy wymiana kasku przed upływem pięciu lat i przemalowanie nowego na żółto, to po prostu konieczność?

Źródło: visordown

%d bloggers like this: